Halı Rengi Nasıl Seçilir?

Halı Rengi Nasıl Seçilir?

Başakşehir halı yıkama, temizlik hizmetlerinde olduğu gibi halı rengi seçimi konusunda da size yardımcı oluyor. Yeni bir ev dekore ederken halı rengi nasıl seçilir diye düşünenlere büyük ölçüde yol gösterecek olan bu yazımız halı seçiminde size kesinlikle yardımcı olacaktır. Halı seçimi dekorasyonun en zor yanlarından biri olabilir çünkü piyasada yüzlerce halı modelleri bulunmaktadır. Halı alırken halı seçimi ve renk seçimi genellikle ev hanımları için en zor verilen karardır. Küçük bir renk örneğinden yola çıkarak, rengi geniş bir alanda görselleştirmek zor olabilir. Bir renk değişimi dramatik bir etkiye sahip olabilir ve bazen bir değişiklik istenmesine rağmen, bu biraz korkutucu olabilir.

Bir halının rengine karar verirken nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, Başakşehir halı yıkama fabrikası tarafından hazırlanan ve ev dekorasyonu ve halı rengi seçimi konusunda hakkında size yardımcı olacak bazı ipuçlarını ve önerilerini okuyun.

Önce Hangi Renk Seçilmelidir?

Sıfırdan başladığınızda, odalarının dekorunun hangi bölümünü seçmelisiniz? Evdeki ana yaşam alanları için, aile odası gibi, önce kanepe rengini seçin. Başakşehir halı yıkama uzmanlarına göre bunun nedeni, kumaş renklerinin seçilmesinin halılar veya boyalarla karşılaştırıldığında kanepeler ile genellikle daha sınırlı olmasıdır. Kanepe özel olarak yapılmadığı sürece, birçok kanepe stili sadece dört veya beş (veya daha az) renk seçeneği ile sunulmaktadır. Bu nedenle, ilk önce seçilmemişse, seçtiğiniz tarza uygun bir kanepe bulmak zor olabilir.

Kanepe seçildikten sonra, halıyı ve son olarak rengini seçin. Çünkü halılar renk bakımından neredeyse sınırsız bir renk yelpazesine sahiptir. En çok tercih edilen renklerden yola çıkın ve hepsini tek tek not alın. Yatak odası gibi diğer odalarda aynı mantığı kullanın. Bu durumda, yatak takımları için seçenekler oldukça geniştir, bu nedenle önce halı rengini seçin. Yatak seçimi daha kolay olduğundan ve nispeten daha kolay değişebileceğinden, yatak örtüsünü seçmeden önce rengini seçmek isteyebilirsiniz.

Halı için Nötr Renkler

Nötr renklerin halılarda en çok kullanılan renkler olmasının bir nedeni var. Halı bir odada büyük bir etkiye sahiptir ve geniş bir alandaki parlak renkler aşırı derecede ortaya çıkabilir. Ayrıca, halının değiştirilmesi pahalıdır. Halıyı birkaç yılda bir değiştirmek için gereken kaynakları (ve sabrı) yoksa, rengi nötrde tutmanız en iyisidir. Odanın diğer, daha az pahalı olan unsurlarında daha parlak veya daha kalın renkler kullanın: duvarlara boya (halıdan daha kolay ve daha az maliyetli), kanepe üzerindeki yastıklar, yatak örtüleri ve lambalar ve çerçeveli sanatlar gibi daha küçük nesneler.

Güncel halı modelleri, sıcak griler ve her zaman popüler olan bej dahil olmak üzere, toprak tonlarındaki nötrleri desteklemektedir. Nötrlerin sıkıcı olması gerekmiyor. Halının nötr renge rağmen hala kişiliğine sahip olduğundan emin olmak için halıdaki dokuyu tercih edin. Frizler ya da kesik ve döngü stilleri, odanızın odak noktasına çevirmekten kaçınmak için yeterince ince tutarken, halınıza derinlik ve karakter sağlar.

Yaşam Tarzınıza Göre Halı Rengi Seçimi

Yaşam tarzınız ve halı kaplı odanın nasıl kullanılacağı, halı renginde çok önemlidir. Çocuklar, evcil hayvanlar ve çalışan ebeveynlerin yaşadığı bir ev, genellikle, diğer renklerden daha kolay kirlenmeyi gösterebilen beyaz halılara benzemez. Çok açık ve çok koyu renklerin orta tonlardan çok daha fazla istenmeyen leke gösterdiğine dikkat edin. Koyu bir renk lekeleri saklarken, diğer renklerden daha fazla tüy ve toz gösterecektir. Çok açık veya çok karanlık olmayan bir halı, bu sorunları maskelemek için yapacağınız en iyi renk seçimi olacaktır.

Halı renginizi akıllıca seçin

Halı rengi bir odanın tüm hissini değiştirebilir, bu yüzden renginizi dikkatlice ve akıllıca seçtiğinizden emin olun. Modanın yıllar içinde nasıl değişebileceğini düşünün ve bugün sevdiğiniz rengin sizi uzun zaman mutlu edeceğinden emin olun. Yine de halı rengi seçiminde kararsız kalırsanız evinizin resimlerini info@bakanhaliyikama.com e-mail adresimiz üzerinden bize yollayabilir, Başakşehir halı yıkama uzmanlarımızın deneyimlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Telefon: 0 212 801 80 85 - 0 553 425 85 77

Yorumlar (0)

Yorum Yap

images

Başakşehir'de En İyi Halı Yıkama

Başakşehir ve Küçükçekmece'de en iyi halı yıkama olarak tavsiye edilmekten gurur duyuyoruz. Halılarınızı hijyenik bir şekilde yıkayarak, uzman ekibimizle en kaliteli hizmeti sunuyoruz. %100 memnuniyet garantisiyle, uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. Bizi tercih ederek en iyi halı yıkama deneyimini yaşayabilirsiniz.

images

Uzman Ekip

Bakan Halı Yıkama olarak, müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak için uzman bir ekip ile çalışıyoruz. Ekip arkadaşlarımız, halıların türüne, leke durumuna ve boyutuna göre en uygun yıkama yöntemini belirleyebilecek kadar bilgi ve tecrübeye sahiptir.

images

Profesyonel Malzeme

Profesyonel malzemeler, kaliteli ve etkili bir temizlik işlemi için çok önemlidir. Halı yıkama gibi temizlik hizmetlerinde kullanılan malzemelerin kalitesi, temizliğin verimliliğini ve kalitesini doğrudan etkiler. Bu nedenle, Bakan Halı Yıkama olarak, müşterilerimize en iyi sonuçları elde etmek için en kaliteli ve profesyonel malzemeleri kullanıyoruz. Böylece müşterilerimize en iyi temizlik hizmetini sunabiliyor ve memnuniyetlerini sağlıyoruz.

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!