Halı Örtüsü İle Halınızı Koruyun

Halı Örtüsü İle Halınızı Koruyun

Halınız evinizin önemli bir parçasıdır ve evinizin nasıl göründüğünü göz önüne seren en çok kullanılan eşyalardır. Tüm evinizi temizlemiş olabilirsiniz, fakat halılarınız kirli ise evin geri kalanı da maalesef kirli görünecektir. Bir evde gerçekten huzurlu bir yaşam sürme adına temiz halı gibisi yok. Temiz bir halı tüm evinizin mis gibi kokmasını sağlayacak! Ancak, halılarınızı yılda en az iki kez Başakşehir halı yıkama fabrikası gibi tam donanımlı bir halı yıkama firmasına yıkatmanız gerekecektir. Böylece halılarınızı senede iki kez yapılan profesyonel yıkama aralığında mümkün olduğunca temiz tutmalısınız.

Halı Koruması
Halıyı korumanın birkaç yöntemi vardır. Örneğin halı örtüsü kullanmak, halınızı kirlerin büyük kısmından koruyacağından çok iyi bir fikirdir. Ayrıca örtü kullanılan halının yıkanması daha kolaydır. Ayrıca ayakkabılarla halıya basılması da halının çok daha kısa sürede kirlenmesine neden olmaktadır.

Vakumlama/Süpürme
Elektrik süpürgesinin, daha fazla kir ve tozu havaya ittiği söylentilerini işitmiş olabilirsiniz. Bu doğru değil, eğer mümkünse en azından haftada birkaç kez halınızı elektrikli süpürge ile vakumlamalısınız. Tüm elektrik süpürgeleri aynı değildir. Bu yüzden ihtiyacınız olanı bilin ve uygun bir elektrik süpürgesi kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, varsa, toz torbasını değiştirin ve filtreleri temizleyin ya da yenisi ile değiştirin. Yeni bir toz torbası, süpürme esnasında tozun odanın etrafına dağılmasının önüne geçer.

Lekeler
Büyük lekeleri önlemenin yolu halıyı korumaktan geçer. Bir şekilde halıda leke oluşu ise, lekelerin kurumasına da izin verdiyseniz o zaman lekeyi çıkarma şansı daha da azalacaktır. Yapılması gereken en önemli şey lekeleri ovmak yerine lekeyi kağıt havluya çektirmektir.

Profesyonel Halı Yıkama
Halınıza ne kadar iyi baksanız da, zaman içinde kirlenmeye mahkumdur. Halının üzeri tam anlamıyla ev içinde en çok yürünen bölge olmasından dolayı halı, evinizde neredeyse her şeyden daha fazla yıpranacaktır. Bu nedenle, yılda en az iki kere Başakşehir halı yıkama fabrikamız gibi profesyonel bir halı yıkama firmasından yardım almalısınız. Bu halınızın harika görünmesini sağlamanın en iyi ve en en ekonomik yoludur. Bu sadece halınızın harika görünmesine yardımcı olmayacak, aynı zamanda halının daha uzun sürede kirlenmesini sağlayacaktır!
Başakşehir ve Bahçeşehirli ev hanımları tarafından Başakşehir Halı Yıkama olarak en çok tavsiye edilen halı yıkama firması olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım