Başakşehir Halı Yıkama İpuçları Halı Nasıl Silinir?

Başakşehir Halı Yıkama İpuçları Halı Nasıl Silinir?

Başakşehir halı yıkama olarak evinizin görüntüsünü değiştirip, sizin ve ailenizin sağlığı için halı silmenin püf noktalarını anlattığımız bu makalemizi okuyarak halılarınızı evde rahatlıkla silebilirsiniz.

Önerimiz:

Halınızı ayda bir kere havalandırın ve haftada en az bir kez süpürün. Bu sayede halının tozlardan arınmasını ve nefes almasını sağlarsınız. Ayrıca halınızın görünümünü koruyabilir ve halı silmeye daha az zaman harcayabilirsiniz.

Halı evinizi renklendiren güzel bir dekoratif unsurdur. Ancak kirli bir halı evinizin tüm havasını bir anda olumsuz yönde değiştirebilir. Ayrıca halılar, toz ve bakterilerin birikip çoğalmayı sevdiği bir ortam sağlarlar. Bu da özellikle alerjik bünyelerde veya astımı olan kişilerde sorun yaratabilir. Bu yazımızda evde halı nasıl silinir ve halı silmenin püf  noktalarını öğrenebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler:

  • Halınızın temiz kaldığından emin olmak için her hafta elektrikli süpürgeyle süpürün.
  • Halıya bir şey dökülmesi durumunda hemen müdahale edin.
  • Kullandığınız halı temizlik ürünlerini halınızın cinsine göre seçin.
  • Temizlik ürünlerini kullanmadan önce mutlaka küçük bir alanda deneyin.

Halı Neyle Silinir?

Başakşehir Halı Yıkama olarak bize en çok yöneltilen soruların başında “halı neyle silinir?” sorusu yer alıyor. Halıları temizlemek için kullanılan ürünlerin başında halı şampuanları ve halı temizleme tozları gelir. Ancak evde halı silmek için daha doğal çözümleri de tercih etmek mümkündür. Mesela karbonat ve sirke hem bakterileri öldürmek hem de lekeleri çıkarmak için kullanılabilir. Halınızı temizlerken su çekebilen bir süpürgeniz yoksa, mutlaka sünger kullanmanızı öneririz. Elde halı silmek için kullanabileceğiniz en iyi araçlar sünger, mikrofiber bez veya süngerli paspas olacaktır. Eğer halınızın daha derinlemesine bir temizliğe ihtiyacı varsa halı nasıl yıkanır önerileri işinize yarayabilir.

Elde Halı Nasıl Silinir?

Öncelikle halınızı süpürün. Halınızın cinsine göre ürününüzü seçin. İpek, shaggy ve el dokuması olan halılar diğer halılara göre farklı muamele isterler. Eğer düz ve standart bir halınız varsa yukarıda bahsettiğimiz temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz.

  • Her şeyden önce halınızı elektrik süpürgesiyle süpürmeniz gerekir.
  • Halı şampuanı kullanacaksanız şampuanın kullanma talimatlarını mutlaka okuyun. Şampuanı halınızın küçük görünmez bir bölgesinde deneyin.
  • Şampuanı suyla karıştırıp sünger paspas yardımıyla halı fazla ıslanmayacak şekilde silmeye başlayın.
  • Halınıza çok sert davranmayın; bu halınızın yüzeyine zarar verebilir.
  • Daha sonra, halınızı sadece duru suya batırdığınız bir sünger veya sünger paspas yardımıyla durulayın ve kurumaya bırakın.

Evde Halı Silmek İçin Doğal Çözümler Nelerdir?

Eğer evde halı silmek için özel malzemeleriniz yoksa, doğal çözümlere de başvurabilirsiniz. Sirke, karbonat, su ve toz deterjan dörtlüsü sizin için ideal olabilir. Bu yöntem inatçı lekeler için de kullanılabilir. Toz deterjan yerine yumuşatıcı da tercih edebilirsiniz; bu sayede halınız mis gibi kokacaktır.

Yine önce halınızı süpürün.

Büyük bir kasede bir tatlı kaşığı karbonat, bir tatlı kaşığı toz deterjan veya çeyrek kap yumuşatıcı, çeyrek kap sirke ve yarım bardak suyu karıştırın. Karışım kendi kendine köpürecektir. Karışımı püskürtmeli bir şişeye dökün. Özellikle lekeli bölgelere uygulayın; mümkünse birkaç saat bekletin. Yine bir sünger, sünger paspas veya mikrofiber bez yardımıyla durulayın. Leke çok inatçıysa sert bir fırça yardımıyla çıkarmayı deneyin.

Halı temizliği zorlu bir iş gibi gelebilir ama aslında oldukça basit, herkesin yapabileceği ve masrafsız bir temizliktir. Evde halı nasıl silinir artık biliyorsunuz. Özellikle süngerli bir paspasınız varsa halınızı halı yıkamaya göndermek zorunda değilsiniz.

Unutmayın

Herhangi bir temizlik ürününü kullanırken kullanma talimatlarını her zaman okumalısınız. Temizlik yöntemlerini kullanmadan önce, küçük ve görünmeyen bir bölgede test etmenizi öneriyoruz.

Daha Fazla Bilgi İçin Başakşehir Halı Yıkama Telefon: 0 212 801 80 85 / 0 553 425 85 77

Yorumlar (0)

Yorum Yap

images

Başakşehir'de En İyi Halı Yıkama

Başakşehir ve Küçükçekmece'de en iyi halı yıkama olarak tavsiye edilmekten gurur duyuyoruz. Halılarınızı hijyenik bir şekilde yıkayarak, uzman ekibimizle en kaliteli hizmeti sunuyoruz. %100 memnuniyet garantisiyle, uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. Bizi tercih ederek en iyi halı yıkama deneyimini yaşayabilirsiniz.

images

Uzman Ekip

Bakan Halı Yıkama olarak, müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak için uzman bir ekip ile çalışıyoruz. Ekip arkadaşlarımız, halıların türüne, leke durumuna ve boyutuna göre en uygun yıkama yöntemini belirleyebilecek kadar bilgi ve tecrübeye sahiptir.

images

Profesyonel Malzeme

Profesyonel malzemeler, kaliteli ve etkili bir temizlik işlemi için çok önemlidir. Halı yıkama gibi temizlik hizmetlerinde kullanılan malzemelerin kalitesi, temizliğin verimliliğini ve kalitesini doğrudan etkiler. Bu nedenle, Bakan Halı Yıkama olarak, müşterilerimize en iyi sonuçları elde etmek için en kaliteli ve profesyonel malzemeleri kullanıyoruz. Böylece müşterilerimize en iyi temizlik hizmetini sunabiliyor ve memnuniyetlerini sağlıyoruz.

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!